Atak na prezydenta

Dziś podczas kampanii Bronisława Komorowskiego w Toruniu doszło do dwóch niebezpiecznych incydentów. Komunikat w tej sprawie wydał rzecznik BOR major Dariusz Aleksandrowicz, który nazwał jedno z zajść „próbą zamachu” na głowę państwa.
„W dniu 22 maja 2015 roku, podczas przybycia Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego na spotkanie wyborcze w Toruniu, miał miejsce bezpośredni atak na osobę ochranianą, który za sprawą błyskawicznej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusza BOR został udaremniony” – głosi komunikat BOR.
Jak informuje TVN24 zatrzymany to 34-letni mieszkaniec Torunia Remigiusz D. Podczas zatrzymania był bardzo pobudzony i szarpał się z policjantami. Teraz odpowie za uderzenie funkcjonariusza na służbie. Na razie nie wiadomo, czy zostanie także pociągnięty do odpowiedzialności za atak na głowę państwa.
Na tym jednak incydenty się nie skończyły. W dalszej części spotkania w Toruniu doszło do przepychanek przeciwników Bronisława Komorowskiego z policją. Ludzie krzyczeli: „Precz z państwem policyjnym!” i „Precz z komuną!”. Przebrany za zwolennika Bronisława Komorowskiego chłopak przerwał wystąpienie prezydenta. Młody mężczyzna wtrącił się podczas wiecu na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i zaczął wykrzykiwać: „WSI, Pro Civili!”. Po chwili został wyprowadzony przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

# # #

PiS złożył w trybie wyborczym pozew wobec szefa klubu PO Rafała Grupińskiego za wypowiedzi sugerujące, że za piątkowym atakiem na prezydenta Bronisława Komorowskiego w Toruniu stoją ludzie związani ze sztabem Andrzeja Dudy. Komitet Wyborczy Andrzeja Dudy przekazał również, że w trybie wyborczym złożono wniosek przeciwko posłowi Adamowi Szejnfeldowi. Powód wniosku jest taki sam, jak w przypadku Grupińskiego.

# # #

O włos…
Według ostatniego przed wyborami sondażu większe szanse na zwycięstwo ma Andrzej Duda, na którego chce zagłosować 45,8 proc. Polaków. Bronisław Komorowski w badaniu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 zajął drugie miejsce. Chce na niego głosować 45,3 proc.

Redaktor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.