Bandyci w mundurach

file000329952366 Lidzbark Warmiński, Śrem., Gdańsk, Siedlce. Lista miejscowości nie ma końca.Okrutnie skatowani przez policjantów ludzie, często za drobne przewinienia.

W Siedlcach zatrzymany mężczyzna po kilku dniach na wolności popełnił samobójstwo. Podobno na komisariacie policji był bity i kopany przez policjantów, porażany w różnych miejscach ciała paralizatorem. Dla zwiększenia cierpień – polewany wodą. Przyrodzenie przytrzaskiwano szufladą.
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiada, że to państwo ma monopol na przemoc.
Rzeczywiście – bandyci w mundurach robią z ludźmi, co chcą.
Po dzisiejszym programie red. Tomasza Sekielskiego w TVP 1 na ten właśnie temat można by odnieść wrażenie, że w polskiej policji w dużej liczbie pracują sadystyczni bandyci.
Zawsze prawie bezkarni. Chroni ich omerta. Mafijna zmowa milczenia.
Policja pod tymi rządami jest w stanie rozkładu – powiada poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Kaczmarek, onegdaj wieloletni oficer Centralnego Biura Antykorupcyjnego. I wskazuje na różne szwindle pod skrzydłami dzisiejszego komendanta głównego policji.
To tylko rozbestwia bandytów w mundurach.
Wydaje się, iż policja tak naprawdę nie jest zainteresowana tym, by w jej szeregach byli przyzwoici, prawi ludzie.
Gdyby było inaczej, ludzie z inspekcji wewnętrznej szybko rozprawiliby się ze swoimi koleżkami – bandziorami. Ma-ją swoje metody.
* * *
Strach się bać: ci, którzy mają nas bronić i chronić, nigdy nie powinni założyć policyjnego munduru. Wielu z nich…
A jeśli już, to w przypadku bandyckiej dintojry na obywatelu – trafiać do więzień. Gdzie ich miejsce. A także ich szefów, którzy przymykają oczy na zwykły bandytyzm.

Zygmunt Kmieciak

Redaktor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.