Czytelnia polska

W okładkowym tytule „Dziurawe fundacje” (lewicowy tygodnik „Przegląd” nr 26) Krzysztof G. Kron zapisuje m.in.: „W ubiegłym roku 43% podatników zdecydowało się przekazać 1% należnego podatku dochodowego wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Dało to kwotę 457,3 mln zł. Niestety, niektóre fundacje pieniądze uzyskane z odpisu wydają na reklamę, siedziby i wynagrodzenia pracowników. Fundacja „Rosa” z pozyskanej z 1% bardzo dużej sumy – aż 6,7 mln zł – niemal połowę wydała na kampanię informacyjno-reklamową. Pieniądze, które podatnicy chcieli przekazać na rozwój i edukację społeczeństwa oraz wsparcie potrzebujących, zasiliły budżet jakiejś komercyjnej firmy reklamowej. Z Fundacji Godne Życie żyje cała rodzina jej założyciela. Fundacja Kidprotect.pl była regularnie okradana przez prezesa/fundatora. Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” wpłaty z 1% zamiast na dożywianie dzieci przekazywała do Szwajcarii.”

W tygodniku „Wprost” (nr 26) Marcin Dzierżanowski zastanawia się, „Jak zdradzają Polacy”.
Publicysta zauważa: „Połowa Polaków i jedna trzecia Polek ma za sobą zdradę partnera – wynika z nowatorskich badań CBOS. To trzykrotnie więcej, niż dotąd uważali socjologowie.
Lubuskie Lubniewice, koniec lat 50. Trzydziestokilkuletnia Michalina Wisłocka, jedna z pierwszych polskich seksuolożek, poznaje tajemniczego mężczyznę, którego nazwiska nie zdradzi nawet w pamiętnikach. Na swoim koncie ma nieszczęśliwe małżeństwo oraz, jak stwierdzi później, żadnego satysfakcjonującego seksu. Teraz wszystko się zmienia. „Leżałam naga, skulona jak mysz w pułapce. Mówiąc szczerze, bałam się trochę… Jurek taki wielki, kudłaty i umięśniony jak bokser. Ten niedźwiedź klęczał przy łóżku, patrzył i szeptał jakieś cudowne słowa, zaklęcia czy prośby i delikatnie pieścił wargami moją skórę, jak coś pięknego i kruchego” – będzie wspominała po latach.
Wielkie uczucie trwa tylko miesiąc, ale Wisłocka podkreślała, że gdyby nie ono, do końca życia myślałaby, „że takie przeżycia istnieją jedynie w wyobraźni powieściopisarzy i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”. Przelotny związek staje się impulsem do napisania słynnej „Sztuki kochania”. Pierwszy w Polsce popularny „podręcznik seksu” sprzeda się w 7 mln egzemplarzy i stanie się początkiem seksualnej rewolucji w kraju. – Z formalnego punktu widzenia to była zdrada, ale ile dobrych owoców przyniosła – zauważa prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog. W przyszłą sobotę w Lubniewicach otworzy Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej. – Będzie to chyba jedyne w Polsce miejsce upamiętniające skok w bok! – uśmiecha się naukowiec”..

Czytacz

Redaktor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.