Kaczyński a la saute

 OLYMPUS DIGITAL CAMERAKaczowisko

Łupić !

W nadzwyczajnej ustawie kryzysowej PiS zaproponuje wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej – 39 proc., z dużymi odpisami na inwestycje – oświadczył w Krynicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Jak mówił, chodzi o to, by stworzyć w warunkach kryzysu „nieco ostrzejszy system podatkowy” dla najlepiej zarabiających, ale z drugiej strony zachęcić objętą trzecią stawką grupę do inwestowania w środki trwałe. Kaczyński wyjaśnił, że 39-proc. stawką objęci byliby też ci, którzy dziś zarabiają bardzo dużo, a płacą 19-proc. podatek.

Nieznajomość ekonomii przez Prezesa jest powszechnie znana.
Wprowadzając 3. stawkę podatkową spowodowałby ucieczkę przedsiębiorców z kraju. Chyba, że ogrodziłby nas wszystkich drutem kolczastym…
Ale sam Prezes ma potężną motywację.
Dla niego spora część przedsiębiorców to komuchy, postkomuchy i lumpy.
Zaś sam prezydent Komorowski to człowiek o niejasnych związkach ze służbami specjalnymi. Oczywiście: moskiewskimi.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce stworzenia rejestru giełdowych transakcji finansowych w Polsce i ich opodatkowania.
Jak wyjaśnił, na głównym parkiecie transakcje miałyby być opodatkowane 1 proc., a na „parkietach wtórnych” – 0,5 proc.
„To jest przedsięwzięcie, które ma stosunkowo niewielki wymiar finansowy, bo (…) obroty polskiej giełdy netto to nie są jakieś gigantyczne obroty. Ale przede wszystkim ma to likwidować ślepotę polskiego państwa i umożliwić zapobieganie tym wszystkim zabiegom, które zmierzają do tego, żeby po prostu nie płacić podatków” – powiedział.
Jak dodał, w ramach tego samego planu PiS chce wprowadzenia 1-proc. podatku obrotowego dla sieci handlowych.

Bez wątpienia zyska tu poklask ubogich. Czy jednak drugi raz ukradnie księżyc? Wątpliwe.

Bóg jako tradycja, nie wiara
Odnosząc się do swojej propozycji, by w konstytucji zapisać odwołanie się do Boga tłumaczył, że nie jest to kwestia wiary, a tradycji. Jak podkreślał, posiedzenia brytyjskiej izby gmin zaczynają się od modlitwy, a trudno o bardziej zlaicyzowany kraj niż Anglia.
Cóż… Dzisiejsza ustawa zasadnicza odwołuje się do Boga, nie dyskryminując jednocześnie ludzi inaczej wierzących lub niewierzących.
Prezesowi to nie wystarcza…
Może to dobrze, że Jaro znowu zrzucił maskę po paru miesiącach.
I stanął nagi przed publicznością.
Ze swoją zapiekłą niechęcią wobec innych , prymitywizmem intelektualnym i moralnym.
Może dobrze…
*saute – sposób przygotowywania potraw, przede wszystkim mięsnych oraz rybnych, polegający na smażeniu składników na patelni przy użyciu małej ilości silnie rozgrzanego tłuszczu. Przygotowanie potrawy metodą sauté polega na smażeniu składników bez panierki w tzw. sosie własnym. Danie przyprawione jest jedynie solą, pieprzem lub ziołami.

Zygmunt Kmieciak

Redaktor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.