Malutki mściwus

 

tadeusz_golenia 4 listopada Sejm przyjął przez aklamację (bez sprzeciwu) specjalną uchwałę, która była poświęcona zmarłemu właśnie wybitnemu reżyserowi Andrzejowi Wajdzie. – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wspominając postać Andrzeja Wajdy, czci jego pamięć i oddaje mu hołd za jego ogromne zasługi dla historii kina i teatru oraz artystyczny kunszt na przestrzeni lat – napisano w dokumencie.

Tuż przed głosowaniem Jarosław Kaczyński, lider PiS-u, opuścił salę obrad.  Może chodziło o to, iż  w przeszłości Andrzej Wajda wielokrotnie krytykował Jarosława Kaczyńskiego. W 2010 roku reżyser nazwał prezesa PiS „głupolem” i zasugerował, że powinien się leczyć. Cóż mówił prawdę…

Może zresztą chodziło o to, że w swoich obrazach filmowych Wajda pokazywał Wałęsę, nienawistnego Kaczyńskiemu. Raz, że prezio zdobywcę nagrody Nobla uważa za zdrajcę, a dwa – uważa iż Wałęsa niesłusznie został przywódcą „Solidarności”. A powinien nim zostać Brat, o którym zresztą w tamtym czasie mało kto słyszał. Nie mówię o kradzieży księżyca, tylko o działalności opozycyjnej.

Kaczyński Jarosław znowu okazał się małym człowieczkiem. Takim sobie mściwusem.

Ponad 40-letni staż dziennikarski, zaczynał w 1971 r. od współpracy z prasą studencką i "Expressem Poznańskim" oraz "Głosem Wielkopolskim", pracował do stanu wojennego w magazynie ilustrowanym "Tydzień" (poprzedniku tygodnika "Wprost"). Potem, po '89 roku w dzienniku Wielkopolan "Dzisiaj". Wieloletnia współpraca z prasą polonijną, m.in.: hamburskim "Kurierem", australijsko-nowozelandzkim "Expressem Wieczornym".

2 Comments

 1. Ryszard

  22 listopada 2016 at 18:24

  VIVAT lemingi. Jeśli z przekonania to OK. Lecz jeśli to tylko balonowe trendy …

  Pozdrawiam

  • Brandy

   22 marca 2017 at 10:12

   Ich habe da eine Frage. Wenn das Baby innen reinmacht und man reißt außen eine Schicht ab – löst das wirklich das Problem? Zum Kern dieses Döners möchte ich jedenfalls nach einer Woche nicht vordringen …Aber der Name “Einmalklamott” ist prnl;cess! &ibspe 0 likes

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.