Narodowców bój nieostatni

                                              

 14589847_1808281572793348_2249797273587294817_oWprawiali się do dzisiejszej roli od dawna. W swojej gazecie pisali: narodowcy za suwerenną Polską, przeciwko UE i reżimowi III RP. „Spotkanie z Nacjonalizmem” to wspólna akcja Narodowego Odrodzenia Polski i Dziennika Narodowo-Radykalnego Nacjonalista.pl. Dotychczas odbyło się już kilkadziesiąt spotkań w różnej formule.  Jeśli chcecie, aby otwarte spotkanie odbyło się również w Waszym mieście i możecie pomóc w jego organizacji, piszcie: …

Były wiceprezes Ruchu Narodowego, obecnie związany z Narodowcami RP Marian Kowalski stał się wręcz pupilem Jarosława Kaczyńskiego. Kandydat na prezydenta Polski: Jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego. Polska jest sparaliżowana przez głupią konstytucję, którą stworzył Kwaśniewski – podkreślił. Kowalski dodał, że postuluje wycofanie Polski z konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, przywrócenie kary śmierci, powszechną dostępność do broni, likwidację ZUS-u, uproszczenie podatków i wprowadzenie emerytur obywatelskich.

Kowalski i narodowcy przepadli w ubiegłorocznych wyborach. „Silny człowiek na trudne czasy” w przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 9. miejsce spośród 11 kandydatów, zdobywając 77 630 głosów, co stanowiło 0,52% głosów ważnych. Ale miał Kowalski program zadziwiająco zbieżny z tym wszystkim, co dziś wyprawia Kaczyński. Pojedynczy ludzie trafili do Kukiza ’15.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Narodowcom przestało się powodzić w ostatnich dniach.

Oto administratorzy „Facebboka” usunęli strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Blokują też profile niektórych działaczy. Strata jest bolesna, bo nacjonaliści wykorzystywali serwis do zbierania pieniędzy na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Warszawie.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” – Facebook informuje, że strony znikają po zgłoszeniach innych internautów. Blokowane profile łamały regulamin serwisu, zakazujący m.in. mowy nienawiści czy atakowania innych osób z powodu ich rasy, narodowości albo orientacji seksualnej. – Wyszukiwaliśmy na profilach narodowców treści niezgodne z polityką Facebooka i je zgłaszaliśmy – przyznał Paweł Gaweł, szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w rozmowie z NaTemat.pl. – Zaangażowało się to w sumie kilkadziesiąt organizacji o charakterze lewicowym czy wolnościowym.

Nasze standardy społeczności zakazują m.in. nękania i prześladowania, a także publikacji treści zawierających mowę nienawiści, groźby. Atakowanie osoby lub grupy ze względu na ich rasę, przynależność etniczną czy narodowość jest na FB zabronione. Takie materiały zostają usunięte, gdy tylko się o nich dowiadujemy” – podkreślali pracownicy polskiego oddziału FB..

mn_2k16_prev-724x1024Działacze i sympatycy prawicowych organizacji, którym Facebook zablokował w ostatnim czasie konta, napisali petycję do założyciela firmy Marka Zuckerberga. Chcą też pomocy od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. – Poprosiłam o rozmowę z przedstawicielami Facebooka – poinformowała minister. Mowa nienawiści już się nie liczy. Trzeba dopieszczać narodowców.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Narodowcy z pewnością pozostają (póki co !) groźnym, ale tylko folklorem. Polacy mają instynkt, boją się brunatnego zagrożenia i obdarzają ich raptem 1 proc. poparciem.

Nadto Kaczyński nie znosi konkurencji, zwłaszcza po prawej stronie. Tym bardziej niezrozumiałe jest tak wyraźne hołubienie narodowców przez ludzi prezesa.

I – co ważne – narodowcy lubią się dzielić. Np. Kowalski dziś już reprezentuje Narodowców RP.

11 listopada, w Święto Niepodległości, w stolicy na marszach i manifestacjach pojawić ma się 15 ugrupowań. Około 160 tys. ludzi, wśród nich narodowcy.

Ci ostatni dostali zielone światło do zadym, skoro min. spraw wewnętrznych, Błaszczak, już bezpodstawnie wskazał, że prowokatorami mogą być ci z Komitetu Obrony Demokracji. Podobnie jak kłamliwie twierdził, iż podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku prowokatorami zamieszania był KOD, choć na filmach wszyscy mogli ujrzeć, że podgolone łyse mięśniaki atakowały ludzi Kijowskiego.

Boję się takiego Święta Niepodległości. Ale niszczenie tkanki narodu pisiarzom najwyraźniej odpowiada. Znowu zapowiada się, że Macierewicz wymusi „hołd poległych” w różnych miejscach tego dnia. Z przyklaskiem podgolonych…

 

Zygmunt Kmieciak

Redaktor

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.